Włosy syntetyczne

Zobacz włosy syntetyczne w naszym sklepie

Ostatnim typem włosów do przedłużania i zagęszczania są włosy syntetyczne.

Nie są to ścięte ludzkie włosy, a syntetycznie wytworzone kosmyki imitujące włosy człowieka. Wykonane są zazwyczaj bardzo dobrze, najtańsze jednak nadmiernie się błyszczą, mają tzw. efekt lalki ( z ang. baby doll).

Pasemka są lekkie i bardzo fajnie się sprawdzają, jeżeli nie chce się zanadto obciążyć żywych włosów, są idealne jako przedłużenia na krótszy okres czasu lub jako noszone okazyjnie dopinki i treski. Nie można ich farbować, nie mają łusek, pomiędzy które wsiąka barwnik podczas koloryzacji, jest to jedna z podstawowych różnic z włosami naturalnymi. Dobre jakościowo syntetyki można prostować, nie ma jednak zasadniczo takiej potrzeby, ponieważ włosy nie chłoną wilgoci i nie kręcą się.

Poprawnie myte, regularnie wyczesywane i dobrze przechowywane jako dopinki cieszą naprawdę długo, noszone codziennie jako trwałe przedłużenia w zupełności zastępują prawdziwe włosy osobom, które z różnych powodów nie chcą nosić włosów pochodzenia naturalnego, lub szukają tańszej alternatywy dla przedłużeń.

Przeczytaj również :
włosy słowiańskie | włosy europejskie | włosy indyjskie | włosy azjatyckie