Włosy indyjskie

Zobacz włosy indyjskie w naszym sklepie

Jędrne, grube i dość ciężkie włosy to pasma indyjskie.

Włosy te są dużo tańsze, ale przy znalezieniu rzetelnego dostawcy, który oferuje prawdziwe i dobre gatunkowo włosy indyjskie można oferować klientkom dobrą jakościowo usługę w korzystnej cenie. Nie komponujmy jednak tego gatunku z włosami bardzo delikatnymi, wielokrotnie rozjaśnianymi, cienkimi, rzadkimi, osłabionymi. Tu polecamy włosy lekkie i cienkie- słowiańskie, europejskie, lub dopinki, które zdejmuje się do snu i okresowo odciąża tym samym włos.

Włosy te są już pofarbowane, kolejne, własnoręczne farbowanie wpływa więc na ich jakość. Nie zawsze też farba chce wchłonąć, więc efekt może być inny od oczekiwanego. Można je użytkować kilka miesięcy, w zależności od sposobu noszenia i pielęgnacji.

Niestety są to dużo grubsze i sztywniejsze włosy, co sprawia, że mogą nieznacznie odróżniać się od żywych włosów, głównie w dotyku, wizualnie nie ma raczej różnicy. Włosy wymagają intensywnej regeneracji i szczegółowej pielęgnacji. Powłoka silikonowa, którą pokrywane są włosy zmywa się po 2-3 myciach, dlatego dobrze jest stosować podczas noszenia serum silikonowe, lub serum regenerujące, nabłyszczające i zamykające pootwierane łuski włosów.

Jeżeli ktoś lubi idealnie proste włosy będzie musiał do stylizacji używać prostownicy, gdyż ten gatunek włosa często ma tendencję do puszenia i skręcania po myciu. Nie ma jednak problemu z wyprostowaniem ich przy użyciu kosmetyków ochronnych, można je też nakręcić w ładne fale, również używając do tego celu specjalnych preparatów. Włosy trzeba regularnie wyczesywać, bardzo pilnować, by nie zaczęły się tworzyć splątania i kołtuny.

Indyjskie pasma są ciężkie, dlatego dobrze noszą się u kobiet, które mają grube, wytrzymałe i mocne włosy. Nie polecamy jednak zakładania bardzo dużej ilości bardzo grubych pasm. Lepiej jest doczepić więcej, a cieńszych, niż mniejszą ilość grubych. Obowiązująca tu zasada to rozsądek, nie jest sztuką raz czy dwa przedłużyć włosy i znacznie tym osłabić własne. Warto też, by osoba która je zakłada wiedziała, że nawet przy najlepszym odżywianiu i regeneracji włosy będą bardziej szorstkie i odrobinę inne niż włosy żywe, jest to jednak koszt zakładania tańszych pasemek.

Przeczytaj również:
włosy słowiańskie | włosy europejskie | włosy azjatyckie | włosy syntetyczne