Włosy europejskie

Zobacz włosy europejskie w naszym sklepie

Drugimi pod względem jakości są włosy europejskie.

Są to najczęściej włosy już przygotowane do założenia, pofarbowane i dostępne w określonej gamie kolorystycznej. Włosy te są sprzedawane w pasemkach lub taśmach. Wybór zależy od metody wybranej przez fryzjera i klientkę. Pasemka są lekkie, nie obciążają włosów i dobrze się komponują z żywymi włosami. Nosi się je średnio 3 razy, ale jest to możliwe jedynie przy odpowiedniej pielęgnacji i odżywianiu pasm. Można je poddawać stylizacji, lecz nie poleca się ich radykalnego farbowania. Są one przygotowane do założenia, mają już odpowiednie wykończenie, przystosowane do wybranej metody. Należy dobrze dobrać kolor tych włosów do włosów klientki. Można stonować je szamponami koloryzującymi.

Lepszej jakości są włosy w ciemnych odcieniach. Te z reguły nie muszą być odbarwiane, moczone w kwasach i rozjaśniaczach. Jasne blondy nawet naturalne, nigdy nie farbowane to włosy cieńsze, delikatniejsze, bardziej podatne na uszkodzenia. Stąd możliwa jest różnica pomiędzy jakością tych samych gatunkowo włosów w różnych odcieniach. Niewątpliwym plusem tych włosów jest super jakość za zdecydowanie niższą cenę.

Nowość to włosy europejskie extra virgin- nie farbowane, na taśmach, w pasemkach kitkach, do samodzielnego przygotowywania dopinek, pasemek, przedłużeń easy on itd. Włosy te mają tę zaletę, że można je pofarbować idealnie pod kolor swoich włosów- na całość nałożyć jedną farbę (rozjaśnianie polecamy przetestować). Tu także zwracamy uwagę na podróbki.

Bardzo często sprzedawcy wystawiają odrobinę lepsze jakościowo włosy indyjskie i sprzedają w cenach włosów europejskich, pod taką nazwą. Nie dajmy się nabrać, włosy europejskie w cenach włosów indyjskich to także włosy indyjskie!

Przeczytaj również :
włosy słowiańskie | włosy indyjskie | włosy azjatyckie | włosy syntetyczne